Przykład pisma do posła/posłanki

[Pokaż listę mailingową posłów i senatorów PiS]

Szanowny Pośle, Szanowny Senatorze partii rządzącej

Zwracam się do Ciebie w nadziei, że tkwi jeszcze w Tobie odrobina przyzwoitości, która każe zastanowić się nad przyszłością Polski.

W obliczu rozprzestrzeniającej się epidemii i nadchodzącej katastrofy gospodarczej, która nieuchronnie wkrótce nastąpi, jako przedstawiciel/ka społeczeństwa jesteś zobowiązany/a do kierowania się w swojej działalności publicznej tylko i wyłącznie kwestiami bezpieczeństwa obywateli, a nie rządzą utrzymania się przy władzy.

Irracjonalne parcie prezesa Kaczyńskiego do przeprowadzenia za wszelką cenę wyborów prezydenckich w dniu 10 maja br. nie ma innego uzasadnienia niż pragnienie utrzymania się przy władzy jak najdłużej się da. Cena za ten pęd do władzy może być jednak bardzo wysoka, a zapłaci ją nie prezes, ani też nie Ty, lecz całe społeczeństwo, które z takim trudem podźwignęło się z kolan po 1989 roku.

Polska potrzebuje obecnie skoncentrowania się na walce z głębokim kryzysem humanitarnym i gospodarczym, a nie urządzania farsy pod nazwą „wybory prezydenckie” na które wydamy grube miliony złotych, a których nie uzna za ważne ani polskie społeczeństwo, ani opinia międzynarodowa. Takie działanie postawi nas w gronie państw zwanych „republikami bananowymi”, które są pośmiewiskiem dla współczesnych społeczeństw demokratycznych.

Czy naprawdę takiej przyszłości chcesz dla Polski? Czy naprawdę uważasz się za patriotę? Masz ostatnią szansę, aby okazać się przyzwoitym człowiekiem. Wszystko co musisz to:

  1. Nie głosować  – z pogwałceniem konstytucji – za zmianą kodeksu wyborczego na miesiąc przed wyborami.
  2. Wywrzeć nacisk na rząd, aby jak najprędzej wprowadził stan klęski żywiołowej na obszarze całej Polski.
  3. Wraz z innymi posłami Twojego ugrupowania odsunąć od władzy Jarosława Kaczyńskiego, który całkowicie utracił kontakt z rzeczywistością.

Możesz oczywiście zignorować ten apel i nadal podnosić rękę na każde życzenie prezesa. Ale wiedz, że ze zdrowiem i życiem narodu nie można igrać. Prędzej czy później kara na Ciebie przyjdzie. Czym później, tym będzie sroższa.